Procedura

Drodzy Tenisiści,

Z dniem 4 maja zgodnie z przywracaniem aktywności sportowej wznowiliśmy działalność naszego klubu, kortów tenisowych na zewnątrz oraz kortów w halach z rozsuwanymi bokami.

Z dniem 18 maja została umożliwiona organizacja zajęć sportowych na obiektach zamkniętych. W halach sportowych od 300 do 800 m2 (jeden kort tenisowy) może równocześnie grać do 16 osób plus 2 trenerów.

Dbając o Państwa bezpieczeństwo stosujemy 15-minutowy bufor czasowy między zakończeniem gry a użyciem kortu przez kolejnych graczy.

Uwaga: nadal nie można korzystać z szatni ani węzła sanitarnego (poza WC).

 

Zapraszamy Kadra klubu SNTC Brwinów.

 

 

 

 

Drodzy Tenisiści,

mamy przyjemność poinformować, że z dniem 4 maja zgodnie z II etapem przywracania aktywności sportowej wznawiamy działalność naszego klubu i kortów tenisowych.

Konieczne jednak będzie zastosowanie odpowiednich środków bezpieczeństwa i wprowadzenie poniższych procedur zalecanych przez PZT.

 

Procedury obowiązujące podczas pandemii COVID-19 dla klubów tenisowych i graczy (amatorów i zawodników):

Dla klubów:

4 maja zostaną udostępnione obiekty infrastrukturalne o charakterze otwartym. W przypadku kortów tenisowych zostaną udostępnione obiekty otwarte i półotwarte, czyli konstrukcje umożliwiające wentylację poprzez rozsuwane ściany boczne

zalecana jest rezerwacja kortów online lub telefonicznie.

brak możliwości korzystania z szatni i węzła sanitarnego (poza WC);

zalecany jest 15-minutowy bufor czasowy między zakończeniem gry a użyciem kortu przez kolejnych graczy

korzystanie tylko i wyłącznie z osobistego sprzętu treningowego, klub nie może prowadzić wypożyczalni sprzętu treningowego

obowiązuje zasłanianie twarzy (maseczka zakrywająca nos i usta) do momentu dotarcia do kortu docelowego, natomiast przebywając na korcie tenisowym nie ma obowiązku zakrywania twarzy. Po zakończeniu gry i opuszczeniu kortu należy ponownie nałożyć maseczkę

 

Dla graczy: - amatorzy

rekomendowane jest przyjście na obiekt tenisowy w stroju sportowym, niekorzystanie z szatni na terenie obiektu (szatnie zamknięte)

obowiązuje zasłanianie twarzy w momencie dotarcia na dany obiekt sportowy, natomiast przebywając na korcie tenisowym nie ma obowiązku zakrywania twarzy

obowiązuje limit czterech osób na kort

 

Dla graczy: - zawodnicy

na korcie mogą przebywać tylko dwie osoby – zawodnik-zawodnik; zawodnik-trener lub maksymalnie dwóch zawodników na korcie i jeden trener. Wzajemne przestrzeganie przez trenera i zawodników odległości – w przerwach min. 2 m; podczas gry 5 m

sugerowana gra bez zmian stron kortu (każdy gracz na swojej połowie kortu)

do odwołania obowiązuje zakaz przebywania na obiekcie rodziców zawodników – ze względu na konieczność ograniczenia ilości osób przebywających w tym samym czasie na obiekcie.

 

Zajęcia grupowe w klubie (grupy dziecięce – Tenis10 ):

zajęcia dla 4-osobowych grup dziecięcych, na korcie może brać udział w treningu maksymalnie czwórka dzieci plus jeden trener (nie na połowie, tylko na obu stronach kortu)

obowiązkowe przyjście na obiekt tenisowy w stroju sportowym, niekorzystania z szatni na terenie obiektu (szatnie zamknięte)

obowiązkowe zasłanianie twarzy (maseczki zakrywające nos i usta) w trakcie zajęć

do odwołania obowiązuje zakaz przebywania na obiekcie rodziców dzieci – ze względu na konieczność ograniczenia ilości osób przebywających w tym samym czasie na obiekcie.

 

Uprzejmie prosimy o wdrożenie wzajemnej kontroli wśród uczestników zajęć na obiekcie, służącej zachowaniu wymienionych wyżej procedur. Prosimy o logikę w postępowaniu i bezdyskusyjną akceptację wytycznych pracowników obiektów.

Polski Związek Tenisowy